Гуманітарні аспекти російсько-української війни: історико-культурні візії та сучасні стратегії виживання
- Документування триває
- Чернігівський науково-дослідний центр антропології війни
- https://www.facebook.com/profile.php?id=61554748906688
- АР КримДніпропетровськаДонецькаЖитомирськаЗапорізькаКиївськаОдеськаСумськаХарківськаХерсонськаЧернігівська
- 14.05.2022 - 31.03.2024
- Партнерства, співпраці: Управління культури та туризму Чернігівської міської ради, Documenting Ukraine, ГО "Центр прикладної антропології", ГО "Північна культурна столиця", Україна Модерна, Інститут історії України НАН України, Фонд партнерства задля стійкості України
- Маховська Світлана, співзасновниця Chernihiv WAR Center, співорганізаторка, наукова менеджерка та виконавиця проєкту
- [email protected]
Мета проєкту – фіксація та збереження усноісторичних свідчень про події російсько-української війни (особливості воєнного повсякдення, стратегії виживання в умовах окупації, облоги та активних бойових дій, життя в евакуації, волонтерський рух, воєнний фольклор, досвід українських науковців та військовослужбовців).
За два роки в межах згадуваного проєкту дослідниками було обстежено 25 населених пунктів Чернігівської обл. (Чернігівський та Ріпкинський р-ни) та 3 мікрорайони Чернігова. Упродовж другого етапу проєкту архів поповнили аудіозаписи усноісторичних свідчень з АР Крим, Київської, Донецької, Одеської, Херсонської, Сумської та Харківської областей, а також матеріали інтерв’ювання біженців із Житомирської, Дніпропетровської та Запорізької областей до Німеччини. За два роки вдалося записати свідчення 218 респондентів, зафіксувати 212 годин цифрової інформації, а також накопичити в архіві проєкту 1560 світлин, 3 рукописні щоденники та 1 відеощоденник періоду окупації.