Про каталог
Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, всередині країни та за її межами виникла низка ініціатив з документування війни.
Ці проєкти походять з різних середовищ та відображають широкий спектр мотивацій: збереження культурної спадщини, документування перебігу бойових дій, збір доказів про воєнні злочини та звірства, відстеження руйнувань інфраструктури та будівель, фіксація множинності щоденних досвідів та побуту війни.
Масштабність цих зусиль самим фактом існування сформувала фахове поле документування війни в умовах її проживання. Множинність та розпорошення таких проєктів створює потребу в спільних майданчиках, що сприятимуть можливості для знайомства, пошуку матеріалів та обміну досвідом.
Цей каталог є спробою зібрати відомості про такі ініціативи та удоступнити їх в структурованій формі. Це допоможе швидко віднайти проєкти, що містять матеріали про конкретний регіон чи тематику в контексті війни, а також зв’язатись з авторами проєктів.
Як отримати контакти авторів проєктів?
На прохання авторів, контакти деяких проєктів приховані. Якщо вас цікавлять саме приховані дані, просимо надіслати запит на адресу [email protected]. У листі просимо зазначити назву проєкту та розповісти детальніше, якою є мета вашого запиту. Ми повідомимо про це його адресатів і спробуємо вас сконтактувати. Якщо автори проєктів дали згоду на публікацію контактів, ці дані розміщені безпосередньо в картках кожного з проєктів.
Ініціатива створення каталогу виникла у зв’язку з проведенням симпозіуму документаційних ініціатив “Найбільш документована війна”.
Проєкт спільно втілюють Центр міської історії, Documenting Ukraine, Index та Архів війни.